Niemal każdy gracz komputerowy chciałby móc mieć możliwość odpalenia ulubionego tytułu z każdego miejsca na Ziemi. To sprawia, że większość z nich zadaje sobie pytanie Jaki laptop do gier?. W zasadzie wybór odpowiedniego sprzętu zależny jest głównie od posiadanego budżetu. Im więcej wolnych środków finansowych mamy, tym lepiej. Jednak na co należy zwrócić uwagę, aby laptop dla gracza okazał się trafionym zakupem?

Procesor

Najlepsze gry na komputer wymagają tego, aby komputer dysponował odpowiednią mocą obliczeniową. W tym celu procesor musi być odpowiednio mocny. Obecnie najbardziej popularne są jednostki spod marki Intel. Co jakiś czas wychodzą nowe serie procesorów, w której pojawiają się z kolei różne generacje. Bezpiecznie będzie wybrać nową generację z w miarę najnowszej serii. Pozwoli to użytkowniki laptopa na płynne granie w najlepsze gry komputerowe.

Karta graficzna

Większość graczy uwielbia cieszyć się rozgrywką na najwyższym poziomie. W tym celu laptop do gier powinien wyróżniać się wysokiej klasy kartą graficzną. To właśnie ten podzespół odpowiada za widok gry. Jeśli chcemy widzieć największe detale z gry, to nowa karta graficzna z wydajnym procesorem powinna być priorytetem podczas wyboru laptopa.
Największym błędem podczas wyboru laptopa do gier jest kupno sprzętu ze zintegrowaną kartą graficzną. Wtedy może okazać się, że za jakiś czas ponownie będziemy zadawać pytanie "Jaki laptop do gier kupić?".

Chłodzenie

Laptopy wykorzystywane do gier narażone są na przegrzanie. Podczas odpalenia najnowszej gry komputerowej na najwyższych detalach, komputer osobisty będzie pracować na najwyższych obrotach. Oznacza to, że temperatura pracy wszystkich podzespołów będzie niewątpliwie wysoka. W celu komfortowego użytkowania laptopa do gier wymagane jest dobre chłodzenie w laptopie. W przeciwnym wypadku gra może się zacinać, a także zaliczać znaczne spadki FPS. Warto o tym pamiętać, a w razie konieczności pomocna może okazać się nawet dodatkowa podkładka chłodząca.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Na rynku można znaleźć sporo ofert z dopiskiem laptop do gier. Jednak w rzeczywistości jest to jedynie chwyt marketingowy. Kolorowa klawiatura oraz odjazdowa myszka komputerowa to naprawdę nie są najważniejsze komponenty dla gracza, jak to mają z nawyku myśleć co niektóre osoby bądź firmy sprzedażowe.

Jeśli zależy nam na kupnie sprawdzonego sprzętu, który będzie w stanie obsłużyć najnowsze tytuły przez kilka najbliższych lat, warto poczytać nieco więcej w tym temacie np. Ranking TOP 10 laptopów do gier. Doświadczona osoba w temacie komputerów na pewno będzie w stanie doradzić odpowiedni sprzęt przenośny do gier, jeśli tylko przekażemy jej nasze potrzeby. Warto więc skorzystać z porad bardziej kompetentnych osób w temacie.

Sprawdź też jakie są gry MMO oparte o znane licencje filmowe.